سیم کارت های دیتای همراه اول چیست؟

farid allah yari

نحوه خرید سیم کارت های دیتای همراه اول

در این پست قصد داریم شما را با یکی از سیم‌کارت‌های همراه اول آشنا کنیم، سیم کارت دیتا، همانطور که از نامش برمی‌آید فقط مخصوص ارسال و دریافت پیامک و یا برقراری ارتباط اینترنتی می‌باشد اگرچه اپراتورهای ایرانسل و رایتل از مدتها قبل این نوع سیم‌کارت را در اختیار کاربران خود قرار داده بودند ولی همراه اول به تازگی اقدام به فروش این سیم‌کارت‌ها نموده است.

سیم‌کارت‌های دیتای همراه اول، پس از راه‌اندازی سرویس اینترنت نسل سوم یعنی 3G به مشترکین ارائه شده است این سیم‌کارت‌ها قابلیت برقراری تماس را ندارند و تنها برای ارسال و دریافت پیامک و اتصال به اینترنت کاربرد دارند.

سیم‌کارت‌های دیتا از نوع اعتباری بوده و شما برای استفاده از خدمات این سیم‌کارت‌ها می‌بایست اقدام به خرید شارژ همراه اول نمایید، برای این منظور می‌توانید از وبسایت ما به نشانی https://etore.me/buy/ مراجعه کرده و اقدام به خرید شارژ مستقیم و یا کارت شارژ همراه اول نمایید.

سیم‌کارت‌های دیتای همراه اول از آخرین نسل اینترنت پرسرعت ارائه شده توسط همراه اول بهره می‌برند و همچنین در 170 شهر ایران به همراه رومینگ ملی استفاده نمایید.

در ادامه شما را با شرایط کلی این سیم‌کارت‌ها و نحوه‌ی خرید آن‌ها آشنا خواهیم کرد.

همراه اول، قیمت این سیم‌کارت‌ها را 10 هزار تومان اعلام نموده که شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت همراه اول و یا مراجعه با دفاتر فروش این اپراتور اقدام به ثبت نام و خرید این سیم‌کارت‌ها نمایید.

  • همانطور که قبلاً هم ذکر شد، این سیم‌کارت‌ها فقط مخصوص اتصال به اینترنت و ارسال و دریافت پیامک می‌باشد و قابلیت برقراری تماس را ندارند.
  • این سیم‌کارت‌ها با 5 هزار تومان شارژ آغازین و یک گیگابایت اینترنت رایگان ارائه می‌شوند.
  • مهلت استفاده از شارژ و اینترنت هدیه یک ماه پس از فعال‌سازی سیم‌کارت‌ می‌باشد.
  • فروش و یا تغییر نام این سیم‌کارت‌ها تاثییری در ماهیت آنها ندارد، یعنی با فروش این سیم‌کارت‌ها همچنان امکان برقراری تماس وجود نخواهد داشت.

همانطور که بالاتر ذکر کردیم و همچنین از نام این سیم‌کارت‌ها برمیاید، کاربرد اصلیشان در اتصال به اینترنت می‌باشد از این رو از این سیم‌کارت‌ها میتوان در گوشی‌های همراه، تبلت‌ها، دنگل و روترها استفاده کرد، همچنین در مناطقی که تحت پوشش اینرنت نسل جدید همراه اول نمی‌باشند از شبکه های GPRS و Edge استفاده خواهد شد.

روش خرید شارژ برای این سیم‌کارت‌ها هیچ تفاوتی با سیم‌کارت‌های معمولی همراه اول ندارد و برای خرید شارژ همراه اول شما چند روش پیش روی خود دارید یکی خرید از وبسایت ایتور که در بالا ذکر کردیم، روش دیگر مراجعه به وبسایت همراه اول.

شما برای پرداخت هزینه اینترنت همراه اول، چند راه پیش روی خود دارید، راه اول پرداخت هزینه اینترنت به صورت آزاد می‌باشد در این روش به ازای هر کیلوبایت مبلغ نیم ریال از شارژ همراه اول سیم‌کارت‌ شما کسر خواهد شد. توصیه‌ی ما این است که به هیچ عنوان از این روش استفاده ننمایید زیرا هزینه‌های گزافی را به شما تحمیل خواهد کرد.

روش دوم خرید بسته‌های اینترنت همراه اول می‌باشد، همراه اول برای کاهش هزینه‌های مشترکین خود اقدام به ارائه‌ی بسته های اینترنتی متنوع با مدت زمان‌های مختلف و همچنین ترافیک‌های متنوع نموده است برای خرید و فعالسازی بسته های اینترنت همراه اول می‌توانید از وبسایت ایتور استفاده نمایید.

برای مطالعه سایر مطالب وبسایت ما به لینک “لیست مطالب” مراجعه نمایید.


read original article at https://medium.com/@asadollahirani/%D8%B3%DB%8C%D9%85-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-1f9b3a71e5dd?source=rss——artificial_intelligence-5

Share
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!